Sesja kobieca – jak się do niej przygotować?

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak dobrze się przygotować do sesji kobiecej. Zapraszam do lektury!

“Twój uśmiech to twoje logo. Twoja osobowość to twoja wizytówka, a sposób w jaki sprawiasz, że inni się czują jest Twoim znakiem firmowym”

Sesje kobiece są mi niezwykle bliskie… Rozumiem Wasze spięcie na początku, jednak moja w tym rola by niepotrzebny stres jak najszybciej minął. Cieszę się, gdy widzę, jak otwieracie się z każdym kolejnym ujęciem. Pięknie rozkwitacie i pokazujecie swoją kobiecość.

Sukces sesji kobiecej zależy od nas

Nic samo się nie zrobi, a sukces sesji kobiecej zależy od obu stron. Dlatego każde spotkanie jest poprzedzone rozmową. Poznaję Wasze oczekiwania, pytam się o inspiracje. Idealną kopalnią pomysłów jest Pinterest. Sama bardzo często z niego korzystam i przygotowuję tablice inspiracji dla moich klientek na sesje kobiece i nie tylko. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do naszego spotkania. Dbam o atmosferę od początku do końca. Mam te magiczne moce, które sprawiają że się luzujesz, a po sesji wychodzisz naładowana pozytywną energią.

Zadbaj o ciało i umysł przed sesją zdjęciową

Kobieta by czuć się dobrze w swojej skórze musi zadbać o swoje ciało i umysł przed sesją zdjęciową! Nie ważne czy sesja kobieca odbywa się w studio fotograficznym, szklarni, czy w plenerze, jest kilka fundamentalnych zasad, które powinnaś wziąć do serca przed każdą sesją fotograficzną:

  • Zadbaj o sen i wypoczynek
  • Sesja kobieca to czas tylko dla Ciebie. Niech nikt Ci w tym czasie nie przeszkadza. Świat poczeka, a Ty daj się ponieść fali dobrych kobiecych wibracji
  • Poczuj się dobrze we własnej skórze, dlatego zadbaj wcześniej o swoje ciało. Odpowiedni balsam i nawilżenie to podstawa
  • Zrób manicure, pedicure, fryzurę i makijaż – wyszykuj się jakbyś szła na randkę sama ze sobą. To jest Twój dzień – to jest Twoja sesja kobieca!
  • Najważniejsze, wrzuć na luz i pamiętaj, że kompleksy, które Ty widzisz w sobie, a inni nawet tego nie zauważają. Bądź dla siebie miła i wyrozumiała

W co się ubrać na sesję kobiecą?

“Ale w co ja mam się ubrać na sesję kobiecą?” To jest chyba odwieczny problem każdej kobiety. Szafa pęka w szwach, a my jak przychodzi co do czego nie wiemy w co się ubrać na sesję zdjęciową. Moja Droga gwarantuję Ci, że masz!

  • Przede wszystkim zabierz na sesje to w czym dobrze się czujesz
  • Wybieraj kolory jednolite i naturalne. Chyba że temat sesji zdjęciowej wymaga bardziej krzykliwych kolorów i odblasków – to co innego
  • Przygotuj kilka propozycji stylizacji. Podczas sesji kobiecej namawiam do przebrania się i zmiany stylizacji, by zdjęcia były różnorodne.
  • Jeżeli masz problem z wyborem zawsze służę pomocą. Możesz podesłać mi kilka swoich typów a ja na pewno coś doradzę
  • Klasyka zawsze dobrze się sprawdzi podczas sesji kobiecej np. biała koszula, jeansy, ulubiona sukienka luźny sweter.

Na koniec coś o czym się nie myśli przed sesją kobiecą

 • zdejmij zegarek odpowiednio wcześnie, albo w ogóle go nie zabieraj. Nie potrzebujemy niepotrzebnych śladów na rękach
 • jak możesz też pozbądź się wcześniej skarpetek ;)
 • jeśli myślisz o zdjęciach z odsłoniętymi ramionami, pamiętaj że ramiączka od stanika również zostawiają ślady

Zaufaj mi

Sesja ma być dla Ciebie przyjemnością. Zaufaj mi, otwórz się na nieznane a zobaczysz, że będą działy się cuda. Jestem tą fotografką, co w trakcie sesji pokazuje efekty naszej pracy. To sprawia, że uspokajasz się i odważniej pozujesz przy kolejnych kadrach. I otwierasz się na niesztampowe i nieoklepane ujęcia, które proponuję :)
I jak? Masz ochotę na wspólną sesję? Nie odkładaj siebie na później! Zamów sesję kobiecą już dziś, zapraszam do kontaktu.